close
تبلیغات
سئو خارجی (Off-page SEO) چیست و شامل چه مواردی می شود؟
close
تبلیغات
ثبت لینک و بنر در اینجا
کسب درآمد اینترنتی
loading...
YourAds Here YourAds Here

سئو ؛ بهینه سازی و طراحی سایت

بازدید : 4
شنبه 9 آذر 1398 زمان : 16:01

سئو خارجی (Off-page SEO) چیست و شامل چه مواردی می شود؟اصولا سئو در دو بخش بصورت همزمان انجام می شود : سئو داخلی و سئو خارجی

سئو داخلی چیست ؟

سئو داخلی از نام دامنه و سرعت هاست تا نحوه نگارش عناوین در محتوا و هر آنچه درون یک سایت رخ می دهد و منجر به تاثیر بر روی رتبه سایت در موتورهای جستجو می شود را در بر می گیرد. میتوان ساعت ها درباره عوامل سئو داخلی به بحث و گفتگو پرداخت و عوامل مختلف آن را بررسی و تحلیل کرد. ولی با توجه به اینکه در این مقاله توجه ما به سئو خارجی است.

سئو خارجی

سئو خارجی (Off-page SEO) چیست ؟

تعاریف زیادی از سئو خارجی دیده و شنیده ایم. راهکارهای متفاوتی هم برای سئو خارجی مشاهده کرده ایم. شرکت ها و اشخصای را دیده ایم که صفحه سایتی را به رتبه های عالی در گوگل می رسانند، ولی هنگامی که میزان مخاطب سایت را بررسی می کنیم، متوجه می شویم که اثر از مخاطب در سایت نیست. تکنیک های کلاه سیاه و کلاه سفید سئو، در سئو خارجی بسیار بیشتر از سئو داخلی دیده می شوند. یکی از دلایل آن تغییراتی است که الگوریتم گوگل برای بک لینک ایجاد کرده است. طبق گفته کارشناسان الگوریتم گوگل قرار بود بک لینک ها را بعنوان عامل موثر بر سئو در نظر نگیرد، اما این مسئله ظاهرا کاملا برعکس رخداد و گوگل امتیاز بالای به بک لینک ها ارائه داد. اما یک نکته وجود داشت، سایت هایی که بدون پشتیبانه مخاطب و تنها با بک لینک به رتبه های خوبی رسیده بودند. هیچ کدام نتوانستند رتبه های بالای خود را حفظ کنند. این مسئله باعث شد تا تصمیم بگیریم در این مقاله و سایر مقاله های منتشر شده در این سایت، تنها در باره روش هایی بحث کنیم که ماندگاری بالا و اصولی دارند و بعبارتی ما تنها سئو کلاه سفید را آموزش خواهیم داد.

شاید بهترین راهنمایی برای سئو کلاه سفید این جمله باشد که: سئو را بجای بهینه سازی برای موتورهای جستجو به بهینه سازی برای مخاطب ترجمه کنید.

این جمله تمام راهکارهایی که در این آموزش و تمام آموزش های بعدی و قبلی سئو توضیح خواهیم داد و یا توضیح داده ایم را در بر میگیرد. اما چگونگی این بهینه سازی برای مخاطب بسیار مهم است. مثال در سئو داخلی کلمات کلیدی که از اهمیت بالایی برخودارند را با توجه به میزان کاربرد این کلمات در میان مخاطبان انتخاب و بکار برده ایم.

ایجاد بک لینک در سئو خارجی (Off-page SEO)

در این مقاله و شاید چند مقاله دیگر از بک لینک های کلاه سیاه و اینکه چقدر می توانند به سایت و رتبه آن در موتورهای جستجو زیان وارد کنند، صحبت کرده ایم. اما این صحبت ها به معنی بد بودن بک لینک نیست. سایتی که بک لینک ندارد. تبلیغ ندارد و سایتی که تبلیغ ندارد مخاطب نخواهد داشت. بنابراین بک لینک ها بسیار مهم هستند. گوگل تعداد و کیفیت بک لینک ها را در رتبه دهی به سایت محاسبه کرده و نتایج حاصل از بررسی ها نشان می دهد که بک لینک ها بسیار بر روی رتبه سایت ها موثر واقع می شوند. بک لینک رای اعتماد سایت شماست. هرچه تعداد بک لینک سایت بیشتر باشد، این رای بیشتر است ولی باید مراقب باشید که گوگل تصور نکند که شما برای برنده شدن رای خریده اید. تصور کنید که سایتی یک مطلب منتشر کند و با یک لینک سایت شما را به عنوان رفرنس آن متن معرفی کند. قطعا این موضوع نشانه این است که اطلاعات سایت شما اطلاعات مفیدی است.

تبلیغات میان متنی

بازاریابی و تبلیغات به رکن اساسی جامعه امروز ما تبدیل شده است. سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو و همچنین تبلیغات گوگل ادوردز از جمله مهمترین روش ها برای بیشتر دیده شدن سایت شما به حساب می آید. شرکت پیام آوا خدمات طراحی سایت تهران و سئو را با مناسب ترین قیمت به شما ارائه می دهد.

تبلیغات میان متنی

اهمیت سئو خارجی و بک لینک

روش های ممکن برای بک لینک گیری عبارتند از:

 • بک لینک از وبلاگ ها: صفحات وبلاگ که برای بک لینک ایجاد می شوند به روزنامه های زرد شبیه هستند، ولی به هر حال می توانند به سایت شما یک لینک ایجاد کنند.
 • امضاء درون فروم ها : بیشتر افراد برای گرفتن بک لینک در فروم ها مطلب می گذارند، آنها در امضاء خود لینکی به سایت خود ایجاد می کنند.
 • لینک درون کامنت ها: برخی سایت ها به کاربران امکان درج لینک در کامنت خود را می دهند، این کامنت ها هم مکان مناسبی برای گرفتن بک لینک است.
 • بک لینک در مقالات: برخی سایت ها به شما امکان می دهند، که در مقالات خود بک لینک قرار دهید. سیاست این سایت ها برای پذیرفتن مقالات منتشر شده یا منتشر نشده با هم متفاوت است.
 • اشتراک مطلب: سایت هایی مانند hubpages و infobarrel به شما امکان درج محتوا با چند لینک به سایت خود را می دهند.
 • تبادل لینک : برخی سایت ها به شما امکان می دهند که در ازاء قراردادن لینک آنها در سایت خود لینک خود را در سایت آنها قرار دهید.

نکته : در بالا ما انواع روش های دریافت بک لینک را ذکر کرده ایم، این به معنی تائید این روش ها نیست. برخی از این روش ها را حتی نباید امتحان کرد. هدف ما معرفی تمام روش های موجود برای دریافت بک لینک از سایر سایت ها بوده است.

Follow یا nofollow بودن بک لینک ها

هنگامی که یک سایت به سایت دیگری لینک می دهد، می تواند به گوگل اعلام کند، که مطالب این دو سایت به هم مرتبط هستند و یا خیر. بعنوان مثال دریافت بک لینک Follow از یک سایت گردشگری برای یک سایت فروش بلیط و دریافت بک لینک nofollow از یک سایت گردشگری برای یک سایت فروش محصولات پروتئینی، برای تعیین Follow یا nofollow بودن بک لینک ها در تگ a میتوانید از صفت rel استفاده کنید. لینک های nofollow هیچ گونه مشکلی برای سایت ایجاد نمی کنند. بعنوان مثال تنبیهات تبادل لینک شامل لینک های nofollow نمی شود.

بک لینک خوب چیست ؟

نکته مهم این است که: تنها گرفتن بک لینک ارزشمند نیست بلکه باید بک لینک های با کیفیتی بگیریم. بعبارتی صدها لینک از کامنت و وبلاگ ها به اندازه یک لینک از یک سایت معتبر ارزش ندارد. این موضوع باعث شده است که سایت هایی که بجای تکیه بر افزایش تعداد بک لینک خود به کیفیت بک لینک ها توجه دارند رتبه های بالایی در گوگل بدست بیاورند و جایگاه آنها در گوگل نیز حدودا ثابت باشد.

گرفتن بک لینک از پست های مهمان: پست مهمان مانند سایر منابع لینک بصورت کیفی سنجیده می شود. اگر از پست مهمان بعنوان یک منبع بک لینک استفاده می کنید، باید در نظر داشته باشید که بیشتر کارشناسان سئو اعتقاد دارند این روش بزودی از طرف گوگل با جریمه همراه خواهد شد.

بیشتر بخوانید : اصول سئو چیست؟ یادگیری اصولی سئو

اصول سئو خارجی سایت

گرفتن بک لینک از طریق شبکه های اجتماعی

یکی از روش های افزایش مخاطب سایت و بالا بردن رتبه در موتورهای جستجو، معرفی سایت و خدمات سایت در شبکه های اجتماعی است . گوگل اعلام کرده است که میزان گستردگی سایت ها در شبکه های اجتماعی جزء مهمترین عوامل رنکینگ سایت ها به شمار خواهد رفت. شبکه های اجتماعی امروز بسیار پر مخاطب تر شده اند و بیشتر کاربران برای یافتن خدمات مد نظر خود در شبکه های اجتماعی جستجو می کنند، این امر باعث شده است، که تبلیغ در شبکه های اجتماعی به افزایش میزان فروش کالا و خدمات سایت های تبلیغ دهنده منجر شود. بنابراین میتوان شبکه های اجتماعی را بعنوان ابزاری برای بازاریابی مطرح کرد. که می تواند بازاریابی کالا و بازاریابی محتوا را بخوبی در آن انجام دهد.

گرفتن بک لینک از تبلیغ در سایت ها

قبلا سایت هایی مانند reddit.com ، stumbleupon.com ، scoop.it بسیار زیاد بودند ولی امروزه تعداد این سایت ها بسیار کم شده است . این سایت ها به شما امکان ایجاد صفحه ای که در آن محتوا و لینک قرار بدهید را می دادند، به این ترتیب یکی از روش های تبلیغ و گرفتن بک لینک بشمار می آمدند.

تاثیر سئو خارجی (Off-page SEO) بر سایت ها

هیچ برندی نمی تواند از سئو خارجی چشم پوشی کند. امکان عرضه کالا و خدمات در سراسر وب به سایت ها امکان می دهد که محتوای خود را به اطلاع کاربران رسانده و مخاطبان خود را افزایش دهند. سئو خارجی سایت چنان اهمیت دارد، که بسیاری از شرکت هایی که خدمات سئو را انجام میدهد، حتی درصورتی که مشتریانشان امکان ویرایش متن های سایت را به آنها ندهند، می توانند سایت مشتریان را به رتبه های بالا در صفحات جستجو برسانند. فراموش نکنید که همآهنگی کیفیت متن یک سایت با سئو خارجی در ماندگاری یک سایت در رتبه های بالای موتورهای جستجو بسیار مهم است.

اصول سه گانه سئو خارجی (Off-page SEO)

 1. ایجاد ارتباط انسانی با افراد در شبکه های اجتماعی و سایت ها
 2. حفظ ارتباط بصورت منظم و پایدار
 3. پاسخگویی به مخاطبان

این اصول در هنگام اجرا باید به نحوی اجرا شوند که یک ارتباط انسانی پایدار میان شما و مخاطبان تان شکل گیرد. ایجاد یک ارتباط انسانی بیشترین حس اعتماد را بین افراد ایجاد می کند. کیفیت کالا و قیمت مناسب کالا، همگی درصورتی بهترین بازخورد خود را دارند، که ارتباط انسانی میان شما و مخاطبانتان ایجاد شده باشد.

تبلیغات درون متنی/

اگر تمایل دارید برای شرکت خود اقدام به طراحی سایت ارزان کنید پیشنهاد می کنم ابتدا مقالات مربوط به تفاوت طراحی سایت فروشگاهی و طراحی سایت شرکتی را مطالعه کنید. من به شما پیشنهاد می کنم خدمات طراحی سایت پیام آوا را برای این کار نگاه کنید. شرکت پیام آوا بهترین و با کیفیت ترین خدمات طراحی سایت را در قالب طراحی سایت ارزان و مقرون به صرفه به شما ارائه می کند.

تبلیغات درون متنی

نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 0

درباره ما
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  خبر نامه


  معرفی وبلاگ به یک دوست


  ایمیل شما :

  ایمیل دوست شما :  چت باکس
  پیوندهای روزانه
  آمار سایت
 • کل مطالب : 10
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • بازدید امروز : 2
 • بازدید کننده امروز : 1
 • باردید دیروز : 11
 • بازدید کننده دیروز : 0
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 23
 • بازدید ماه : 27
 • بازدید سال : 102
 • بازدید کلی : 102
 • کدهای اختصاصی